15:32:47 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وجود پایگاه‌های اجتماعی در برخی محلات زنجان ضروری است
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به راه‌اندازی سومین پایگاه خدمات اجتماعی طی دهه فجر امسال، گفت: وجود پایگاه‌های اجتماعی در برخی محلات ضروری است. «محمد محمدی‌قیداری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، نقش پایگاه‌های خدمات اجتماعی را شناسایی، آگاه‌سازی عمومی در محلات و مداخله و ارجاع ضروری برشمرد و اظهار کرد: خوشبختانه طی دهه فجر […]

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به راه‌اندازی سومین پایگاه خدمات اجتماعی طی دهه فجر امسال، گفت: وجود پایگاه‌های اجتماعی در برخی محلات ضروری است.

«محمد محمدی‌قیداری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، نقش پایگاه‌های خدمات اجتماعی را شناسایی، آگاه‌سازی عمومی در محلات و مداخله و ارجاع ضروری برشمرد و اظهار کرد: خوشبختانه طی دهه فجر امسال، سومین پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق آسیب‌خیز زنجان افتتاح شد، در واقع مراکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی از طریق کارشناسان و نیروهای تخصصی خود در جهت کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و با شناسایی افراد در معرض آسیب و مداخله در شرایط بحرانی، از میزان آسیب‌پذیری این قشر می‌کاهد.

خبر جدید  برنامه اقدام مشترک بهسازی مناطق فرسوده بندر ماهشهر تدوین می‌شود

این مسئول با بیان این‌که پایگاه‌های خدمات اجتماعی، افرادی که در شهرها و روستاها در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند را شناسایی و مشکلات آنان را برطرف می‌کند، ادامه داد: شمار کثیری از گروه هدف سازمان در سکونتگاه‌های غیر رسمی که آسیب‌پذیری بالاتری دارد، ساکن هستند و ضروری است که خدمات تخصصی بهینه به طور خاص به آنان ارائه شود؛ در واقع پایگاه‌های اجتماع‌محور در مناطق پرخطر و آسیب‌خیز به صورت محلی و مبتنی بر جامعه خدمات‌رسانی می‌کند و افراد در صورت نیاز به مداخلات بیشتر، به سایر واحدها و ارگان‌های مربوطه ارجاع داده می‌شوند.

خبر جدید  یافته‌های تحقیقاتی برای تجاری‌سازی حمایت می‌شود

وی با اشاره به بررسی آسیب‌های اجتماعی ۴۵۰ خانواده در منطقه اسلام‌آباد، توانمندسازی ساکنین سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق را از اهداف کلی آن بر شمرد و تصریح کرد: آگاه‌سازی گروه‌های هدف درجهت شناخت نیازها و مشکلات، آشنایی با منابع موجود، برنامه‌ریزی و اقدام در جهت رفع مشکلات جامعه مورد تاکید مصلحان اجتماعی است. از این‌رو کودکان خیابانی، کودکان در معرض آزار یا آزاردیده، کودکان بدسرپرست، کودکان بی‌سرپرست، کودکان بازمانده از تحصیل، بچه‌های طلاق، کودکان دارای والدین معتاد و همه کودکان زیر ۶ سال مناطق پرخطر از گروه‌های هدف خدمات اجتماعی هستند.

خبر جدید  حمایت از فلسطین مهم‌ترین مسئله جهان اسلام باشد

محمدی‌قیداری افزود: دسترسی برابر به خدمات اجتماعی، گسترش روحیه خود باوری و خوداتکایی، ایجاد زمینه مشارکت مردم و سازمان‌های غیر دولتی، کاهش تصدی‌گری و ارتقای نقش تسهیل‌گری دولت، فراهم کردن زمینه مشارکت مردم و سازمان‌های غیر دولتی، همکاری و هماهنگی درون‌بخشی و برون‌بخشی در ارائه خدمات، اعتماد و حساس‌سازی مردم و مسئولان در مناطق، بومی‌سازی برنامه‌ها، استفاده بهنیه از منابع مالی و بهره‌برداری از برنامه‌های آموزشی از سیاست‌های کلی پایگاه خدمات اجتماعی است.

هم‌اکنون ۲ پایگاه خدمات اجتماعی در شهرستان زنجان و یک پایگاه در شهرستان خرمدره تحت نظارت بهزیستی استان زنجان فعالیت می‌کند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد