22:42:31 - پنج‌شنبه 13 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت اقتصادی مسئولان باید شبیه اتاق شیشه‌ای باشد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی ذوالنور ظهر پنجشنبه در مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان البرز که در مصلی شهرستان کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه آیت‌الله مطهری رضوان‌الله علیه عنصر امربه‌معروف و نهی از منکر را برجسته‌ترین عنصر قیام سیدالشهدا برشمرده است، گفت: در آیات شریفه قرآن کریم و […]

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی ذوالنور ظهر پنجشنبه در مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان البرز که در مصلی شهرستان کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه آیت‌الله مطهری رضوان‌الله علیه عنصر امربه‌معروف و نهی از منکر را برجسته‌ترین عنصر قیام سیدالشهدا برشمرده است، گفت: در آیات شریفه قرآن کریم و همچنین در روایات هم بسیار بر امربه‌معروف و نهی از منکر تاکید شده است، رهروانی که وارد این وادی شده‌اند، اهمیت و ضرورت این عنصر مهم را درک و مطالعه کرده و شنیده‌اند؛ چراکه خشت اول کار برای رسیدن به هدف همیشه شناخت، آگاهی بصیرت و علم است.

وی ادامه داد: گاهی اوقات فکر می‌کنیم کاری را خوب انجام داده‌ایم اما در قبولی یک کار حسن فعل و فاعل هر دو مهم است، به عبارتی نیت انجام دهنده کار و خود اقدامی که قرار است انجام شود هر دو اهمیت دارد، به‌عنوان‌مثال خیلی‌ها ممکن است نیت خیر نداشته باشند اما کار خیر انجام دهند و برعکس این قضیه هم ممکن است پیش آید.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: گاهی اوقات بدون علم حرکت کردن نه‌تنها عمل را بی‌خاصیت می‌کند بلکه اثر منفی هم خواهد داشت و مشکلاتی را پیش می‌آورد. گاهی عواقب بعضی از منکرات از نهی منکری که ما انجام می‌دهیم کمتر است به همین دلیل باید به‌طور کامل در خصوص امربه‌معروف و نهی از منکر و ابزار آن مطلع باشیم و اجرای این مهم را باید ابتدا از خودمان شروع کنیم.

نباید از مسیر خود در امربه‌معروف و نهی از منکر بازگردیم و دلسرد شویمحجت‌الاسلام ذوالنور گفت: به نمایندگی از فراکسیون روحانیون مجلس که شامل ۱۰ نفر است به رئیس‌جمهور نامه‌ای در خصوص حمایت از عاملان امربه‌معروف و نهی از منکر ارسال کرده و خواستار شدم تا ملاقاتی در این مورد داشته و برای اجرای مصوبه‌ای از سوی مجلس در این مورد صحبت‌هایی را بیان کنیم.

وی با اشاره به اینکه ما نباید از مسیر خود در امربه‌معروف و نهی از منکر بازگردیم و دلسرد شویم، بیان کرد: دولتی‌ها و دستگاه قضا در این خصوص حق مطلب را به‌خوبی ادا کنند و اگر در این میان گاهی جسارت و اهانت به مقدسات می‌شود نیاز به ورود حاکمیت است.

خبر جدید  حضور زنجانی ها در روز قدس

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هرکس باید برای تعالی و ترقی خود تلاش کند، گفت: هرچه وضعیت اقتصادی مملکت بدتر شود، وظیفه ما سنگین‌تر و سخت‌تر و پیچیده‌تر خواهد شد.

حجت‌الاسلام ذوالنور با تاکید بر اینکه دولت باید بپذیرد مشکلات پیش‌آمده حاصل سوء تدبیرهاست، گفت: خانواده های بسیاری به خاطر مشکلات پیش آمده برای برخی مؤسسات مالی متضرر شدند.

خبر جدید  تامین مایحتاج مورد نیاز مردم/ ذخیره‌سازی ۵۵۰۰ تن برنج و گوشت مرغ

وی در ادامه با اشاره به اهمیت شفافیت رای نمایندگان، گفت: مردم باید بدانند نمایندگان آنها به چه لایحه‌ای رأی مثبت یا منفی می‌دهند، تا بتوانند در موضوعات مختلف مطالبه گری کنند. حق مردم است که بدانند زیرا مردم به کمبودها اعتراضی ندارند بلکه اعتراض مردم به فساد و تبعیض است.

اهمیت سیستم شفافیت در مجلس

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه یک طرح دوفوریتی مبنی بر اینکه دارایی‌های نمایندگان مشخص باشد، گفت: وضعیت اقتصادی مسئولان باید اتاق شیشه‌ای باشد که مردم آن را ببینند.

خبر جدید  پیگیری روند اجرای طرح پیاده راه

حجت‌الاسلام ذوالنور با اشاره به اهمیت شفافیت حقوق دریافتی افراد، گفت: در این صورت می‌توان امیدوار باشیم که مالیات به‌درستی دریافت می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه اعتماد مردم برنمی‌گردد مگر از همان مسیری که سلب شده است، گفت: می‌گویند آبروی برخی می‌رود، خوب به درک که می‌رود چرا زندگی مردم مختل شود؟ چرا نظام که حاصل دستاورد خون چند هزار شهید است زیر سوال برود؟ چرا مردم به خاطر فساد عده‌ای پشت به‌نظام کنند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تعداد مسئولان کشور که خدمتگزار و سالم هستند از مسئولان فاسد بیشتر است، گفت: چرا باید همه بدنام شوند به خاطر عده‌ای خاص؟ بسیاری از کشورهای دیگر مجالس شفافی دارند، ما از چه چیزی می‌ترسیم؟

حجت‌الاسلام ذوالنور ضمن ابراز تأسف از اینکه امروز همه‌چیز بر اساس معیار منافع شخصی سنجیده می‌شود، گفت: در حال جمع‌آوری امضا هستیم که از اول مهر رأی به‌صورت علنی باشد، درحالی‌که تضمینی وجود ندارد و باید به‌صورت سیستمی مشکل شفافیت را حل کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد