10:45:08 - یکشنبه 11 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرونده فرهنگی شهر زنجان در اولویت ده‌گانه مجمع جهانی ICCN
عضو سازمان جهانی ICCN گفت: پرونده فرهنگی شهر زنجان در اولویت ده‌گانه مجمع جهانی ICCN قرار دارد.
پرونده فرهنگی شهر زنجان در اولویت ده‌گانه مجمع جهانی ICCN

شعار سال: اکبر کریمی در زنجان گفت: پرونده فرهنگی شهر زنجان با عنوان زنجان، پایتخت غزل معاصر ایران با محوریت و موضوعیت عاشقانه‌های زنده‌یاد حسین منزوی که با پیشنهاد و حمایت اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و توسط اینجانب تدوین و به دبیرخانه دو سالانه SPAIN-ICCN-UNESCO، ارسال شده بود، در فهرست اولویت‌های ده‌گانه مجمع جهانی ICCN قرار گرفته است.

عضو فهرست پژوهشگران یونسکو گفت: این مجمع جهانی که هر دو سال یک‌بار در یکی از شهر‌های عضو برگزار می‌شود، باید در ماه ژوئن ۲۰۲۰ همزمان با جشن بزرگ داناجو و با حضور اعضای مشترک ICCN-UNESCO در شهر گانگ نئونگ کره جنوبی برگزار می‌شد که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

خبر جدید  جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان

وی تصریح کرد: ICCN شبکه همکاری بین شهری برای محافظت، پاسداشت و معرفی میراث ناملموس بشری است که هر دو سال یک‌بار تحت عناوین تعیین شده با حضور شهر‌های مختلف عضو از کشور‌های متعدد و با شرکت اعضای مشترک ICCN-UNESCO تشکیل جلسه می‌دهد.

کریمی با تدوین و ارسال پرونده داستان‌ها، نقل‌ها و افسانه‌های آشیقی زنجان، شهر زنجان را در مجمع جهانی ایتالیا به عضویت ICCN درآورد و در سال ۲۰۱۷ با حضور در سمینار جهانی ICH در پکن به معرفی هنر آشیقی پرداخت.

خبر جدید  پرهزینه‌ترین اشتباهات جهان را بشناسید

عضو فهرست پژوهشگران یونسکو افزود: انتخاب اشعار پرونده شهر فرهنگی زنجان، توسط آقایان علیرضا سلطانی و مصدق آقاجانلو و با رعایت استاندارد‌های مطابق با مجمع جهانی انجام پذیرفته و ترجمه اشعار منتخب بر عهده منوچهر نجفی به عنوان سرپرست گروه مترجمان بوده است.

بر اساس این گزارش، قرار است اشعار ترجمه شده به زبان انگلیسی، در قالب آلبوم (شعر و موسیقی) تولید و بعنوان نماد شهر فرهنگی زنجان به تمامی اعضای مشترک ICCN-UNESCO که در مجمع جهانی شرکت خواهند کرد، اهدا شود.

خبر جدید  پیگیری ۱۰۰۰ طرح در استان زنجان/سهم اشتغال در بخش خدمات پایین است

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایبنا، تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۲۹۶۲۵۳، www.ibna.ir

.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب