12:58:00 - دوشنبه 29 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پویش سرطان، راهی برای کاهش مرگ و میر
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: هدف کلی برنامه پویش سرطان، کاهش بروز مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان است. «محمدرضا صائینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اجرای طرح بررسی عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، گفت: این طرح در سال ۹۵ به منظور بررسی میزان […]
پویش سرطان، راهی برای کاهش مرگ و میر

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: هدف کلی برنامه پویش سرطان، کاهش بروز مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان است.

«محمدرضا صائینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اجرای طرح بررسی عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، گفت: این طرح در سال ۹۵ به منظور بررسی میزان شیوع عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر (فشارخون، قند خون، چربی خون، دخانیات، الکل، کم‌تحرکی و..) در افراد بالای ۱۸ سال انجام گرفت تا مقدمه برنامه‌ریزی و مداخلات لازم در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر قرار گیرد.

خبر جدید  جشن خودکفایی و توانمندی 2 هزار و 300 خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)استان زنجان

وی با بیان این‌که همه افراد بالای ۳۰ سال که دارای عامل خطر باشند با انجام رایگان آزمایش قندخون و چربی خون، ریسک خطر سکته قلبی و مغزی برای آن‌ها سنجیده می‌شود، اظهار کرد: در برنامه غربالگری علاوه بر خطرسنجی حوادث قلبی عروقی، اقدامات اساسی اولیه در زمینه تشخیص زودهنگام و غربالگری ۳ سرطان روده بزرگ در جمعیت بالای ۵۰ سال، سرطان پستان و دهانه رحم در زنان بالای ۳۰ سال و مداخلات به هنگام و ارجاع به سطح دوم انجام می‌شود.

خبر جدید  بی تفاوت نبودن به امورات مسلمانان،یکی از نشانه های مسلمانی است

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان افزود: از اهداف اصلی این طرح می‌توان به افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل پیشگیری سرطان و شیوه‌های آن با تأکید بر اولویت منطقه‌ای، اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان‌ناپذیر بودن آن و جلب مشارکت سیاست‌گذاران و مجریان سلامت(درون و برون بخشی) در کنترل عوامل خطر سرطان با تأکید بر اولویت منطقه‌ای است.

خبر جدید  دستگاه های منتخب جشنواره شهید رجایی آذربایجانشرقی معرفی شدند

صائینی یادآور شد: گروه‌های هدف پویش شامل مردم به ویژه نوجوانان و جوانان، بیماران و خانواده‌ها، سیاست‌گذاران و مجریان خارج حوزه سلامت و سیاستگزاران و مجریان حوزه سلامت هستند.

برنامه پویش ملی مبارزه با سرطان از سال ۹۳ هر ساله از اول تا ۷ بهمن برگزار می‌شود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد