10:20:42 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۷۰ هزار قطعه طیور آلوده به بیماری آنفلوانزا درزنجان معدوم شدند
محمدباقر حاج کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر به جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: پایش های مداوم مراقبت و کنترل توسط سازمان دامپزشکی استان زنجان انجام‌شده و مدیریت لازم در دستور کار است.  وی اظهار کرد: ۱۰۰ قطعه هزار مرغ در دو واحد طیور بومی در روستا و دو واحد مرغ  مادر و همچنین ۷۰ هزار قطعه […]
۱۷۰ هزار قطعه طیور آلوده به بیماری آنفلوانزا درزنجان معدوم شدند

محمدباقر حاج کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر به جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: پایش های مداوم مراقبت و کنترل توسط سازمان دامپزشکی استان زنجان انجام‌شده و مدیریت لازم در دستور کار است. 

وی اظهار کرد: ۱۰۰ قطعه هزار مرغ در دو واحد طیور بومی در روستا و دو واحد مرغ  مادر و همچنین ۷۰ هزار قطعه مرغ  در دو واحد دیگر  مرغداری استان زنجان که به این  بیماری آلوده‌شده بودند معدوم شدند. 

خبر جدید  رونق حساب و کتاب جام جهانی در بازار تاریخی زنجان!

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان بابیان اینکه در سطح کشور ۱۷ استان درگیر این بیماری هستند، افزود: در راستای پیشگیری از این بیماری، جلوگیری از تردد به سالن‌ها و محل دام و طیور، جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر و ممانعت از ورود و خروج طیور انجام‌شده چراکه آنفلوانزای پرندگان بیماری مشترک بین انسان، طیور و پرندگان است و توجه به موازین بهداشتی ضروری است.

خبر جدید  اجتماعی‌ کردن سلامت از عهده دولت و یک دستگاه اجرایی خارج است

حاج کاظمی به نگهداری مرغ و طیور خانگی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طیوری که در منازل نگهداری می‌شوند باید در محیط بسته بوده و نباید با پرندگان مهاجر و بومی در تماس باشند.

وی با بیان اینکه باید محیط نگهداری طیور از آلودگی مبرا و ضدعفونی شود، افزود: از تماس کودکان و افراد حساس با پرندگان خودداری شود و به مردم توصیه می‌شود طیور، اردک، مرغ و پرندگان از بازارچه‌ها نخرند.

خبر جدید  افزایش نشاط اجتماعی در گرو رفع مشکلات است

حاج کاظمی تأکید کرد: همزمان با نمونه‌برداری از مرغداری‌ها و نیز مناطق زیست پرندگان در زنجان، گروه‌های دامپزشکی استان بر سلامت مرغ‌ها و پرندگان کشتار شده هم نظارت می‌کنند.

 مدیرکل دامپزشکی زنجان گفت: اجرای طرح پایش آنفولانزا، به کردن دستورالعمل‌های دامپزشکی در خصوص این بیماری از برنامه‌های انجام‌شده برای جلوگیری از آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان است و با آموزش‌های انجام‌شده درصدد این هستیم که این بیماری به انسان و سایر طیور سرایت نکند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد