10:25:57 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۷۱ هزار قطعه مرغ گوشتی مادر در زنجان معدوم شد
محمدباقر حاج کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر  به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: پایش های مداوم مراقبت و کنترل توسط سازمان دامپزشکی استان زنجان انجام‌شده و مدیریت لازم در دستور کار است.  وی اظهار کرد: از آغاز سال جاری تاکنون  بیش از ۱۷۱ هزار قطعه مرغ مادر گوشتی،  یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار تخم مرغ نطفه‌دار و ۵۲ هزار و ۶۰ قطعه جوجه یک روزه که به این  […]
۱۷۱ هزار قطعه مرغ گوشتی مادر در زنجان معدوم شد

محمدباقر حاج کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر  به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان اشاره کرد و افزود: پایش های مداوم مراقبت و کنترل توسط سازمان دامپزشکی استان زنجان انجام‌شده و مدیریت لازم در دستور کار است. 

وی اظهار کرد: از آغاز سال جاری تاکنون  بیش از ۱۷۱ هزار قطعه مرغ مادر گوشتی،  یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار تخم مرغ نطفه‌دار و ۵۲ هزار و ۶۰ قطعه جوجه یک روزه که به این  بیماری آلوده‌شده بودند معدوم شدند. 

خبر جدید  مامور وظیفه شناس زنجانی کیف حاوی وجه نقد را به صاحبش برگرداند

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: به چهار واحد تولیدی و صنعتی در استان زنجان که دچار بیماری آنفولانزا شده بودند بیش از ۲۵ میلیارد ریال غرامت پرداخت شد. 

حاج کاظمی تأکید کرد: اجرای طرح پایش آنفولانزا در خصوص این بیماری از برنامه‌های انجام‌شده برای جلوگیری از آنفلوانزای پرندگان در استان زنجان است و با آموزش‌های انجام‌شده درصدد این هستیم که این بیماری به انسان و سایر طیور سرایت نکند.

وی افزود: در راستای پیشگیری از این بیماری، جلوگیری از تردد به سالن‌ها و محل دام و طیور، جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر و ممانعت از ورود و خروج طیور انجام‌شده چراکه آنفلوانزای پرندگان بیماری مشترک بین انسان، طیور و پرندگان است و توجه به موازین بهداشتی ضروری است.

خبر جدید  افتتاح مدرسه خیرساز در هادیشهر

حاج کاظمی به نگهداری مرغ و طیور خانگی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طیوری که در منازل نگهداری می‌شوند باید در محیط بسته بوده و نباید با پرندگان مهاجر و بومی در تماس باشند و باید محیط نگهداری طیور از آلودگی مبرا و ضدعفونی شود و از تماس کودکان و افراد حساس با پرندگان خودداری شود و به مردم توصیه می‌شود طیور، اردک، مرغ و پرندگان از بازارچه‌ها نخرند.

خبر جدید  گرمای شعله‌های گاز در راه 115 روستای زنجان

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان ابراز کرد: همزمان با نمونه‌برداری از مرغداری‌ها و نیز مناطق زیست پرندگان در زنجان، گروه‌های دامپزشکی استان بر سلامت مرغ‌ها و پرندگان کشتار شده هم نظارت می‌کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد