16:52:44 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۱۲ گونه گیاه دارویی در استان زنجان وجود دارد
به گزارش خبرنگار مهر، خلیل آقاجان لو ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، به هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: هفته منابع طبیعی که از ۱۵ اسفند آغاز خواهد شد، فرصت خوبی برای تعامل در رابطه با نگهداری و حفظ منابع طبیعی است. وی اظهار […]
۲۱۲ گونه گیاه دارویی در استان زنجان وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل آقاجان لو ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، به هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: هفته منابع طبیعی که از ۱۵ اسفند آغاز خواهد شد، فرصت خوبی برای تعامل در رابطه با نگهداری و حفظ منابع طبیعی است.

وی اظهار کرد: استان زنجان پتانسیل‌های خوبی را برای کشت گیاهان دارویی دارد و از هزار و ۲۰۰ نوع گونه گیاهی دارویی بیش از ۲۱۲ نوع گونه گیاه دارویی در استان زنجان وجود دارد و  از ۱۳ نوع اقلیم ۱۱ نوع اقلیم در استان زنجان است.

خبر جدید  مبحوس شدن راننده بیل مکانیکی در زیر ضایعات

آقاجان لو تأکید کرد: مهم‌ترین نوع گیاهان دارویی استان زنجان، گل محمدی، زعفران و آویشن است و شناسایی عرصه‌های مستعد برای کشت گیاهان دارویی در استان زنجان در حال انجام است و توسعه کشت گیاهان دارویی نیاز به آموزش دارد.

وی افزود: یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از مساحت استان را اراضی منابع طبیعی تشکیل می‌دهند که بخش کمتری از آن را جنگل و بخش عمده آن را مراتع تشکیل می‌دهد.

خبر جدید  رسانه ملی مشکلات و مطالبات مردم را بیان کند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان به اقدامات تحقیقاتی برای ایجاد سدهای زیرزمینی در استان زنجان  اشاره کرد و گفت: با توجه به مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌ها نسبت به احداث سدها در روی زمین، با احداث سدهای زیرزمینی از هدر رفت آب ناشی از باران و برف تا حد چشمگیری جلوگیری خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تصریح کرد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از مساحت استان را اراضی منابع طبیعی تشکیل می‌دهند که بخش کمتری از آن را جنگل و بخش عمده آن را مراتع تشکیل می‌دهد.

خبر جدید  تراکتورسازی به مصاف تیم همشهری شهرداری می رود

آقاجان لو  به طرح  سفیران انفال اشاره کرد و  یادآور شد: اجرای این طرح بسیار خوب و تأثیرگذار است و با توسعه این طرح مدیریت بهینه انفال و منابع طبیعی در جامعه نهادینه می‌شود.

وی تأکید کرد: اعزام روحانیان به مناطق روستایی در قالب طرح «سفیران انفال» ازجمله مهم‌ترین اقدامات فرهنگی این سازمان برای حفاظت و حراست از منابع طبیعی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب