۱:۱۰:۵۲ - سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان در دهه فجر
استاندار زنجان تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان را از مهمترین وظایف همه مسئولین عنوان کرد و گفت: اگرچه دشمنان ایران تلاش می کنند تا دستاوردهای عظیم جمهوری اسلامی ایران در چهل سال اخیر پس از پیروزی انقلاب را کمرنگ جلوه دهند ولی همه مدیران و مسئولین باید در دهه فجر بطور مستند، دستاوردهای نظام را برای مردم به ویژه نسل جوان تشریح کنند.
تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان در دهه فجر

شعار سال: استاندار زنجان تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان را از مهمترین وظایف همه مسئولین عنوان کرد و گفت: اگرچه دشمنان ایران تلاش می کنند تا دستاوردهای عظیم جمهوری اسلامی ایران در چهل سال اخیر پس از پیروزی انقلاب را کمرنگ جلوه دهند ولی همه مدیران و مسئولین باید در دهه فجر بطور مستند، دستاوردهای نظام را برای مردم به ویژه نسل جوان تشریح کنند.

فتح اله حقیقی در شورای راهبردی و سیاست گذاری ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان، با اشاره به فشارهای دشمنان بر ملت ایران بویژه در حوزه اقتصادی و تلاش در راستای کمرنگ جلوه دادن دستاوردهای انقلاب، اظهار کرد: مسئولان در دهه فجر باید بصورت مستند نشان دهند که رشد و توسعه استان و کشور چند برابر بیشتر از رشد جمعیتی بوده و کشور به رتبه های برجسته ای در حوزه های مختلف دست یافته است.

وی در سخنان خود با بیان آمارهایی از نهادهای بین المللی در زمینه دستاوردها و رتبه های کسب شده در حوزه های مختلف، اظهار کرد: ایران قریب به ۱ درصد جمعیت جهان را دارد ولی ۷ درصد منابع معدنی دنیا را داراست و در شاخص های متعددی از قبیل اید به زندگی در رتبه هفتم جهان و در کاهش مرگ و میر کودکان در جایگاه ۱۵ جهان ایستاده است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه رتبه ایران در شاخص انتشار کتاب در دنیا رتبه نهم است، افزود: رتبه ایران در تولید آهن در رتبه ۸، در تولید روی رتبه ۱۴ ، در فولاد بعنوان مادر صنایع دنیا رتبه ۱۹، در آلومینیوم رتبه ۱۸ و در صنعت هواپیمایی بین ۱۴۷ کشور در جایگاه دهم قرار دارد.

مقام عالی استان با بیان اینکه رتبه ایران در شاخص میزان دسترسی به اینترنت، هفدهم است و با ۱۰۰ مرکز ارائه خدمات گسترده اینترنتی رتبه ۹ دنیا را دارد، ادامه داد: جایگاه کشاورزی ایران در دنیا سیزدهم است، در شاخص انرژی رتبه دوم، در میزان ذخایر گازی در رتبه ۲، در تولید نفت رتبه ۳ و در تولید بنزین رتبه ۴ دنیا را دارد.

حقیقی، با یادآوری اینکه نرخ رشد علمی مردم ایران ۱۱ برابر بیشتر از میانگین دنیاست، افزود: دانشمندان ایرانی در تولیدات نانو به جایگاه ششم دنیا دست یافته اند و در زمینه سلول های بنیادی در رتبه دوم جهان قرار دارند که این موفقیت ها و دستاوردها باید به مردم بازگو شود تا غرور ملی جوانان افزایش یابد و بدانند که توفیقات نظام با تقدیم ۲۳۰ هزار شهید، ۵۵۷ هزار جانباز و بالغ بر ۴۲ هزار آزاده بدست آمده که باید قدردان انقلاب بود و از آن پاسداری کرد.

وی همچنین وجود رهبری همچون مقام معظم رهبری و مردم انقلابی ایران را بزرگترین ظرفیت ها و سرمایه های کشور برشمرد و ابراز امیدواری کرد: برنامه های دهه فجر و راهپیمایی روز ۲۲ بهمن سال جاری پرشور تر از سال های گذشته در کشور و در استان زنجان برگزار شود.

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود رمز پیروزی انقلاب اسلامی به فرموده امام خمینی(ره) را در اتحاد و وحدت مردم و مسئولین دانست و اظهار کرد: در سایه اتحاد و ارتقاء مقوّم های آن، نظام اسلامی به پیروزی رسید و دستیابی به موفقیت های آن استمرار یافت.

وی حفظ انضباط کلامی و رفتاری مسئولین جهت افزایش آرامش در جامعه را از مهمترین وظایف امروز مدیران بر شمرد و خاطر نشان کرد: هر گفتار و رفتار مسئولین که بدون رعایت انضباط کلامی و رفتاری باشد بازتاب های گسترده ای در رسانه های بیگانه خواهد داشت که موجب دلسردی و ناامیدی مردم و ایجاد تحلیل های غلط برای دشمنان می شود که باید از آن پرهیز نمود.

استاندار زنجان با بیان اینکه ارائه خدمت صادقانه به مردم بزرگترین افتخار مدیران نظام اسلامی است، گفت: باید عاشقانه به ارائه خدمات صادقانه به ملت بپردازیم، در تکریم مردم کوشا باشیم و در فضایی به دور از خنثی نمودن اقدامات یکدیگر، هر کس وظیفه خود را به درستی انجام دهد.

مقام عالی استان با اشاره به اینکه امروز زمان اتحاد و انسجام است، افزود: باید سایر موضوعاتی همچون انتخابات را به زمان مناسبِ خود موکول کنیم و از هر فرصتی برای افزایش انسجام ملی استفاده نماییم.

این مقام مسئول، ایجاد آرامش، ارتقاء وحدت، انسجام ملی و ایجاد امید در جامعه را از مهمترین وظایف مسئولان نظام بر شمرد و تاکید کرد: در دهه فجر تمامی برنامه ها توسط مشارکت مردم، با رویکرد ملی و استانی و با بهره گیری از توانمندی فرزندان استان و هنرمندان بومی استان برگزار شود.

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در استان زنجان بصورت کاربردی و با رویکرد ملی از دیگر نکات مورد تاکید مقام عالی استان در زمینه گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در زنجان بود و بر ضرورت حضور مدیران در برنامه های اطلاع رسانی رسانه ها، تجلیل از خانواده های شهدای استان و حضور در جمع مردم در مساجد و مصلا ها تاکید کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۸۰۲۵۰۱ ، www.borna.news


منبع :: http://shoaresal.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب شعار سال