۱:۴۱:۲۵ - چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت توجه به حقوق کودکان در سیاست ها و برنامه های استان
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: ضروری است به حقوق کودکان در سیاست ها، برنامه ها و بودجه مدیریت شهری توجه ویژه شود.ماهرخ بلوری امروز در هفتمین جلسه کارگروه بانوان و خانواده اظهار داشت: با توجه به حمایت های مقام ارشد استان برای استفاده از توانایی های جوانان و زنان در پست های مدیریتی، مکاتبه ای از سوی معاونت سیاسی با دستگاه های اجرایی انجام شد.این مسئول با اشاره به مکاتبه مشاور وزیر در امور زنان و خانواده با استانداری زنجان برای اجرایی شدن مولفه های اقتصاد مقاومتی،گفت: ضروری است مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به ابلاغیه
ضرورت توجه به حقوق کودکان در سیاست ها و برنامه های استان

شعار سال:ماهرخ بلوری امروز در هفتمین جلسه کارگروه بانوان و خانواده اظهار داشت: با توجه به حمایت های مقام ارشد استان برای استفاده از توانایی های جوانان و زنان در پست های مدیریتی، مکاتبه ای از سوی معاونت سیاسی با دستگاه های اجرایی انجام شد.

وی افزود: ضروری است مدیران به این نامه پاسخ دهند تا اقدامات انجام شده احصا و جمع بندی شود.

این مسئول با اشاره به مکاتبه مشاور وزیر در امور زنان و خانواده با استانداری زنجان برای اجرایی شدن مولفه های اقتصاد مقاومتی،گفت: ضروری است مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به ابلاغیه

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان خاطرنشان کرد: سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) فرصتی و شروعی برای حمایت از توانایی ها و دستاوردهای بانوان محسوب می شود.

بلوری با اشاره به راه اندازی و معرفی شهر و روستای دوستدار کودک در استان زنجان، بیان داشت: ایجاد فضایی شاد و با نشاط که تعاملات اجتماعی،حس تعلق و حس مسئولیت پذیری کودکان را افزایش دهد، از اهداف این برنامه است.

وی خاطرنشان کرد: حقوق کودکان در سیاست هاو برنامه ها و بودجه مدیریت شهری منعکس شود و کاربری های مورد نیاز کودکان در حوزه های مختلف تامین شود، از دیگر اهداف این برنامه محسوب می شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان با اشاره به برنامه عملیاتی سال آینده ، گفت: این برنامه ها باید کاربردی بوده و بتوان عملیاتی کرد.

بلوری با اشاره به ۱۰ راهبرد، هشت هدف و ۳۰ عنوان در خصوص برنامه های سال آینده، گفت: ضروری است مدیران برنامه های خود را در این زمینه ارائه کنند.

شغلی”، مشاور سند توسعه ای وضعیت زنان و خانواده در استان زنجان در ادامه این جلسه، اظهار داشت: هدف سند توسعه ای وضعیت زنان و خانواده در استان زنجان تهیه و تدوین نقشه راه مبتنی بر ویژگی های محلی و بومی زنان استان زنجان با در نظر گرفتن اولویت ها به منظور بهبود کیفیت زندگی زنان و خانواده و مبتنی بر تجزیه و تحلیل و پرداختن به عوامل کلیدی موثر و نتایج مورد انتظار است.

وی افزود: در این سند تلاش شده است تا مسائل بانوان از ابعاد مختلف تحلیل شد که دامنه این سند مربوط به همه زنان و خانواده است.

این کارشناس بیان داشت: تمرکز این سند صرف بر چند مسئله کلیدی شناسایی شده بود و به عنوان مکمل در کنار سایر برنامه ها و فعالیت های جاری و توسعه ای دستگاه های اجرایی و سازمان زیربط قرار گرفته و جایگزین اسناد بالادستی از جمله برنامه های توسعه ملی یا استانی و هرگونه برنامه جامع یا رهبری در امور بانوان نمی باشد.

شغلی با اشاره به تشکیل کمیته راهبردی تدوین سند، افزود: تجزیه و تحلیل و شناسایی ذینفعان کلیدی و تشکیل کمیته ذینفعان و مطلعین تشکیل شد.

وی با اشاره به وضع موجود زنان و خانواده در زنجان و مقایسه با کشوری و شهرستان ها، افزود: روابط علی و معلولی شناسایی و طبقه بندی عوامل در شش حیطه کلان و ۱۵ زیر حیطه انجام شد.

مشاور سند توسعه ای وضعیت زنان و خانواده در استان زنجان خاطرنشان کرد: ۵۵ فعالیت مهم برای سال آینده تا ۱۴۰۲ پیشنهاد شده است که آنالیز و بازنگری و نهایی شد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری موج رساتاریخ انتشار ۲۹بهمن ۹۷، کد خبر: ۹۹۲۱، www.mojerasa.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب شعار سال