۱۱:۴۰:۳۷ - جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زنجان در حوزه سلول های بنیاد سرمایه گذاری می کند
زنجان – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: این واحد دانشگاهی آمادگی دارد در صورت تعریف پروژه ای محوری، جامع و برنامه ای هدفمند در حوزه سلول های بنیادی با نگاه محصول محور بدون لحظه ای درنگ سرمایه گذاری لارم را انجام دهد.
زنجان در حوزه سلول های بنیاد سرمایه گذاری می کند

به گزارش ایرنا، دکتر پرویز قزلباش شامگاه پنجشنبه در شورای سلول های بنیادی استان زنجان افزود: فعالیت ها حوزه سلول های بنیادی علوم پزشکی زنجان چندان رضایت بخش نیست و در واقع نمی توان نمره قابل قبولی داد.
وی اظهار داشت: به این مهم باید توجه داشت شورای سلول های بنیادی استان طی چند ماه گذشته و به تازگی آغاز بکار کرده است و نمی توان به صراحت فعالیت های انجام تا کنون را قضاوت کرد.
این مسئول ادامه داد: استان زنجان در حوزه سلول های بنیادی ظرفیت های بسیار خوبی دارد و دورنمایی خوبی متصور شده اما عوامل محیطی روند کار را با کندی مواجه کرده است.
وی اضافه کرد: این دانشگاه در حوزه سرطان جلساتی را با دانشگاه علوم پایه و حتی دستگاه های مرتبط برگزار کرده و به نوعی حرکت هایی در این بخش آغاز شده، اما پر شتاب نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان ادامه داد: این دانشگاه برای توسعه و فرهنگ سازی این حوزه مهم رایزنی های را با اداره کل آموزش و پرورش استان شروع کرده اما مدیریت این بخش در حدود یکسال با بی ثباتی مواجه شده است.
قزلباش افزود: برای گسترش فعالیت ها در حوزه سلول های بنیادی باید یک محور مشترک درمجموعه شورا ، در حیطیه های مختلف انگیزه ای قوی بوجود آید که تا کنون این مهم تعریف نشده است.
وی اضافه کرد: اگر بتوان با توجه به ظرفیت های سطح استان یک محور مشترک کاری تعریف شود، شتاب بیشتری می یابد و حتی می توان از تجارب استان های دیگر نیز استفاده کرد.
این مسئول ادامه داد: این واحد دانشگاهی انگیزه کافی برای سرمایه گذاری در حوزه سلول های بنیادی را دارد و علوم پزشکی زنجان جزء معدود دانشگاهی است که توانسته از بند تبصره ای چهارتا پنج میلیارد تومان را جذب کند.
قزلباش افزود: بر این اساس خط اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی از طریق بانک ها برای دانشگاه علوم پزشکی زنجان ایجاد شده و به رغم محدودیت منابع مالی مشکلی برای انجام سرمایه گذاری سلولهای بنیادی ندارد بلکه، اهتمام جدی دارد.
رئیس شورای سلول های بنیادی استان زنجان خاطر نشان کرد: پژوهشگران و صاحبنظران این حوزه می توانند با تدوین برنامه ای کمک حال دانشگاه علوم پزشکی استان برای انجام سرمایه گذاری لازم در حوزه سلولهای بنیادی باشند.
۹۶۴۶/۸۰۶۸


منبع :: http://www.irna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب شعار سال