۱۱:۱۷:۳۶ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زنجانی‌ها بیش از ۷ میلیارد تومان به مراکز نیکوکاری کمک کردند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: ۷ میلیارد و ۷۶۳ میلیون تومان کمک‌های مردمی از طریق ۲۵ مرکز نیکوکاری استان زنجان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع‌شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.
زنجانی‌ها بیش از ۷ میلیارد تومان به مراکز نیکوکاری کمک کردند

هدایت صفری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: هدف از ایجاد این مراکز را ترویج و توسعه فرهنگ انفاق، احسان نیکوکاری و و همافزایی در اقدامات نیکوکارانه و بهرهگیری از حضور، تخصص و مهارت خیران، تشکیل شبکههای محلی، صنفی و تخصصی، ایجاد ارتباط مناسب و منطقی بین نیازهای نیازمندان و توانمندی مردم از اهداف دیگر ایجاد مراکز نیکوکاری است.

وی با اشاره به اینکه جمعآوری ۷ میلیارد و ۷۶۳ میلیون تومان کمکهای مردمی از طریق مراکز نیکوکاری انجام گرفت, افزود: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این میزان کمکهای جمعآوریشده بهصورت نقدی و الباقی بهصورت کالایی است که از طریق این مراکز به نیازمندان همان محل پرداختشده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان بابیان اینکه, کمیته امداد هیچگونه دخالتی در نحوه توزیع کمکهای جمعآوریشده در مراکز نیکوکاری نداشته و فقط نقش نظارتی دارد، گفت: فعالیت این مراکز با مدیریت مردم و خیرین، با محوریت مساجد و زیر نظر این نهاد انجام میشود.

وی ابراز کرد: راهاندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم نقش مؤثری در تسریع کمک به نیازمندان و محرومان جامعه دارد.

صفری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۵ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و نظارت کمیته امداد در استان زنجان فعالیت میکنند،گفت: پنج مرکز نیکوکاری در شهرستانهای خدابنده، ابهر وزنجان و یک مرکز نیز در تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان در ایام الله دهه مبارک به این مراکز افزوده شد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: واگذاری کارها به مردم با محوریت مساجد و رویکرد فقرزدایی سبب بالا رفتن نرخ شتاب خدماترسانی به نیازمندان وکاهش مراجعات به امدادمی شود.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب شعار سال