۱۲:۴۱:۰۰ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پروانه کاربرد علامت استاندارد ۱۳۶ واحد در زنجان باطل شد
زنجان – ایرنا – مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: با نظارت های مستمر این اداره کل و طبق آمار، طی سالجاری ۱۳۶ پروانه کاربرد علامت استاندارد در زنجان باطل شد.
پروانه کاربرد علامت استاندارد ۱۳۶ واحد در زنجان باطل شد

داود کارگرزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس قانون و تذکرهای داده شده به واحدها، ۵۵ پروانه تاکنون تعلیق شده است و در صورت تکرار پروانه آنها باطل خواهد شد.
مدیرکل استاندارد استان زنجان با اشاره به لزوم دریافت علامت استاندارد برای واحدهای تولیدی استان زنجان گفت: در این مدت حدود ۹۰ پروانه جدید صادر و ۲۳۸ پروانه نیز تمدید شده است.
کارگرزاده با اشاره به اینکه تعداد کل پروانه های معتبر به طور اجباری ۵۱۵ فقره بوده خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ فقره هم پروانه تشویقی معتبر است، البته این تعداد پروانه همواره در حال تغییر می باشد.
مدیرکل استاندارد استان زنجان با بیان اینکه حدود ۸۵ درصد محصولات تولیدی این استان، با استانداردهای ملی مطابقت دارد، گفت: طی این مدت، تعداد ۲هزار و ۳۴۸ آزمون بر روی نمونه های واحدهای تولیدی این استان، انجام شده است.
کارگرزاده با اشاره به اینکه از این تعداد ۲هزار و ۱۹۱ مورد مطابق با استانداردهای ملی مربوطه بود، تاکید کرد: ۴۲۰ مورد هم مغایر با استانداردها تشخیص داده شد.
وی افزود: نیازمند همراهی رسانه ها برای بهتر جاافتادن مفهوم استاندارد در زندگی های امروزی هستیم، اگر فرهنگ سازی در این حوزه به نحو مطلوب انجام شود سطح کیفیت زندگی ها نیز بهتر خواهد شد.
به گزارش ایرنا، علامت استاندارد نشان دهنده کالای تولیدی است که حداقل کیفیت مورد انتظار را دارد و می تواند نیاز خریدار را تامین کند.
شرکت های بازرسی مورد تأیید صلاحیت سازمان ملی استاندارد ایران، طی سال گذشته تعداد پنج هزار و ۲۳۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان، انجام دادند.
۶۰۸۵/۳۲۱۶


منبع :: http://www.irna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب شعار سال