۱۸:۴۰:۲۹ - پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رفع کامل مشکل نفوذ آب در بنای تاریخی رختشویخانه احیای قنوات است
زنجان-مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: رفع کامل خطر نفوذ آب و رطوبت در بخش های از بنای تاریخی رختشویخانه شهر زنجان نیازمند احیای قنات های مواقع در سمت شرقی بنا است.
رفع کامل مشکل نفوذ آب در بنای تاریخی رختشویخانه احیای قنوات است

یحیی رحمتی در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه مجموعه رختشوی‌خانه جز بافت قدیمی شهر است، افزود: متأسفانه کانال‌های که در محدوده بنای رختشویخانه شهر زنجان وجود داشت در زمان توسعه و محور گشایی‌های که اتفاق افتاده آسیب دیدند و باعث شده دفع آب و نزولات آسمانی در منطقه به خوبی اتفاق نیفتد.

وی بابیان اینکه دفع نزولات آسمانی است برای منطقه سعدی وسط و داوود قلی مجموعه رختشویخانه مشکل‌ساز شده است، ادامه داد: بنای این موزه از لحاظ تراز گیری از کف زمین بسیار پایین‌تر است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان گفت: اشباع شدن میزان آب موجود در کف که به صورت جذبی برخی از کانال‌ها عمل می‌کند باعث شده که آب در قسمتی از رختشویخانه آب نفوذ به بنا کند.

رحمتی تاکید کرد: استانداری زنجان و مجموعه شهرداری و بخصوص معاونت خدمات شهرداری زنجان همت خوبی را انجام دادند و با حفر یک چاه و تجمیع آب‌ها در آن چاه و انتقال آب از آن نقطه، خطر اصلی و نفوذ آب حل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: رفع کامل خطر رطوبت از بنای تاریخی رختشویخانه شهر زنجان نیازمند احیای قنات‌های مواقع در سمت شرقی بنا است.

رحمتی با بیان اینکه قنواتی که باید در محدوده رختشویخانه شهر زنجان احیا شوند در سمت شرقی بنا قرار دارند و در غرب بنای رختشویخانه نیز کانال رفع آب باران را وجود دارد، گفت: خوشبختانه در حال حاضر مشکل رطوبت بنا حل شده و برای رفع قطعی مشکل نیازمند فعالیت جامع در زمینه احیایی قنوات است.

کد خبر ۴۵۸۷۷۴۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تابناك وب شعار سال