12:34:02 - شنبه 20 اکتبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیمه سلامت دراستان قزوین با ۹۰ درصد مراکز درمانی طرف قرارداد است
قزوین- مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: با تمامی مراکز و موسسات بیمارستانی در سطح استان و بیش از ۹۰ درصد مراکز درمانی و پارکلینیکی قرارداد داریم تا خدمات مناسبی به بیمه شدگان داده شود.
بیمه سلامت دراستان قزوین با ۹۰ درصد مراکز درمانی طرف قرارداد است

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت هفته سلامت روز شنبه همایشی با حضور علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، بهرامی مدیرکل بیمه سلامت، بسحاقی رئیس هسته گزینش سازمان بیمه سلامت، مریم بیدخام مدیرکل اجتماعی استانداری، آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و جمعی از روسا، مدیران بیمارستانها و مراکز درمانی، موسسات طرف قرارداد، مدیران سازمانی بیمه گر، مدیران بخش های غیر دولتی و مسئولان دفاتر پیشخوان در استانداری قزوین برگزار شد.

قاسم بهرامی در این همایش گفت: حدود ۴۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۳۳ میلیون نفر دفترچه بیمه رایگان دارند و در استان قزوین هم از ۵۰۰ هزار بیمه شده حدود ۴۰۰ هزار نفر بیمه رایگان دارند.

وی بیان کرد: تحت پوشش قرار دادن ۲۴۳ هزار نفر از روستائیان و ۶۵ هزار و ۷۱ نفر از کارکنان دولت، ۱۳ هزار و ۱۳۸ نفر سایر اقشار و ۲۷۲۵ نفر بیمه ایرانیان و ۱۳۵ هزار و ۶۱۷ نفر بیمه همگانی در استان از کارهای انجام شده است.

خبر جدید  زنجان در جمع 10 استان برتر درحوزه تولید گندم

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین تصریح کرد: بخش عمده اعتبارات بیمه سلامت توسط دولت تامین می شود زیرا در حال حاضر میزان درآمد و دریافتی ما از بیمه شدگان حدود دو میلیارد تومان و تعهد پرداختی ۱۲ میلیارد تومان در سال است.

وی اضافه کرد:گردش مالی بیمه سلامت درکشور ۱۷ هزار میلیارد تومان است که به دلیل مشکلات مالی دولت کمی پرداخت ها دیر شد اما در حال حاضر پرداختی به بیمارستانهای دولتی حدود ۷۰ درصد و مراکز خصوصی ۶۰ درصد است.

بهرامی یادآورشد: برای مراکز خصوصی و داروخانه ها تا تیرماه مطالبات را پرداخت کرده ایم اما تلاش می کنیم بتوانیم مطالبات امسال به روز شود.

خبر جدید  فعالیت ۳۹ شرکت مسافربری حمل‌ونقل جاده ای در زنجان

وی اظهارداشت: موسسات طرف قرارداد و دو بیمارستان دولتی، بیمارستان های خصوصی، رادیولوژی، فیزیوتراپی و داروخانه ها همکاری خوبی با بیمه سلامت داشته اند و این تعامل در کشور الگوست و امیدواریم همچنان تداوم یابد.

بهرامی اضافه کرد: کادر درمانی با صداقت در استان کار می کنند و همه مراجعات پاسخ داده شده و با تعرفه مصوب توانسته ایم خدمات ارزشمندی ارائه کنیم که جایگاه خوبی در کشور کسب کرده ایم.

وی گفت: از دولت انتظار داریم مطالبات بیمه سلامت بموقع پرداخت شود تا در تامین نیازهای درمانی و بهداشتی و پرداخت بدهی مراکز درمانی به روز باشیم.

بهرامی بیان کرد: با تحت پوشش قراردادن ۵۸۲ بیمار خاص در استان ماهانه ۸ تا ۱۲ میلیارد تومان برای این افراد پرداخت می شود و در حال حاضر با تمامی مراکز و موسسات بیمارستانی در سطح استان و بیش از ۹۰ درصد از مراکز درمانی و پارکلینیکی قرارداد داریم.

خبر جدید  ثبت نام ۲۰ هزار زائر برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین ۹۷

وی اظهارداشت:رعایت تعرفه های مصوب دولت دربخش خصوصی توسط همه موسسات سرپایی و بستری و جلوگیری از بروز پدیده ناپسند زیرمیزی از اقدامات موثر این اداره است.

بهرامی اضافه کرد: پذیرش و رسیدگی مکانیزاسیون نسخ سرپایی پزشکان، آزمایشگاهها و پرتوپزشکی و اجرای طرح اینترنتی تائید نسخ دارویی درهمه دارو خانه های استان برای کاهش مراجعه بیمه شدگان و اجرای نرم افزار درآمد اینترنتی و اخذ اظهارنامه های ادارات از طریق اینترنت از دیگر اقدامات جدید بیمه سلامت در استان است.

در ادامه از تلاشگران نمونه حوزه سلامت استان قزوین تجلیل شد.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب