11:36:54 - یکشنبه 19 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ثبت ۱۹ اثر از استان زنجان برای ارسال به جشنواره ملی فانوس
مدیر هنری و سینمایی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به اینکه فرصت ارسال آثار به سومین جشنواره ملی فانوس تا پایان اردیبهشت است، گفت: ثبت آثار هنوز ادامه دارد و تاکنون ۱۹ اثر آماده ارسال است.
ثبت ۱۹ اثر از استان زنجان برای ارسال به جشنواره ملی فانوس

مهدی بیات در گفتوگو با خبرنگار تسنیم از زنجان با اشاره به برگزاری سومین جشنواره ملی فانوس ویژه تولیدات هنری وسینمایی دفاع مقدس اظهار داشت: استان ما سوژههای بسیار خوب و قابل تأملی در حوزه دفاع مقدس دارد که مستلزم حمایت مادی است.

وی با بیان اینکه کار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سیاستگذاری در این حوزه است, افزود: بنیاد میتواند در عرصه اجرا تولیدکننده، هدایتکننده و تأکیدکننده کار باشد و اگر توانست حمایت مادی هم انجام دهد.

به گفته مدیر هنری و سینمایی حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان اگر به دفاع مقدس و مستندات آن نگاه کنیم متوجه میشویم که این حماسه خلق نمیشد مگر به رهبری حضرت امام(ره) که مردم امت واحدی شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان زنجان ۳ هزار شهید در حوزه مقاومت و دفاع مقدس داشته و به جرأت میتوان گفت که این استان ظرفیت بسیار خوبی برای کارهای هنری و سینمایی در این زمینه دارد.

بیات به آثار ارسالی به جشنواره فانوس در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۹۵ توانستیم ۷ اثر به جشنواره ارسال کنیم که در سال ۹۶ قریب به ۱۹ اثر شد و در سال جاری با توجه به اینکه ثبت آثار هنوز ادامه دارد تاکنون ۱۹ اثر آماده ارسال است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ ما پنج اثر در حوزه هنرهای تجسمی، یک اثر در زمینه تولیدات تلویزیونی و موسیقی بیکلام در حوزه دفاع مقدس به جشنواره ارسال کردیم, افزود: در سال ۹۶ بیشترین اثر در حوزه هنرهای تجسمی در غالب عکس وگرافیک فرستاده شد.

خبر جدید  زنجان|شرایط برای آموزش و درمان افراد دارای فشار خون بالا فراهم شود

مدیر هنری و سینمایی حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال ۹۵ و ۹۶ بیشترین آ ثار ارسالی ما در حوزه هنرهای تجسمی بود امسال هم علمدار کار تاکنون هنرهای تجسمی است که تا به امروز ۵ اثر ثبت شده داریم.

وی اعلام کرد: در سال ۹۵ ما تنها استانی بودیم که در حوزه هنرهای تجسمی اثر نقش برجسته استاد حسن مهدیلو یکی از رزمندههای دفاع مقدس را به جشنواره فرستادیم که به دلیل نبود داور به مرحله داوری نرسید.

بیات با اشاره به اینکه در سالهای گذشته ما در این جشنواره برگزیدهای از استان نداشتیم, افزود : هرکاری که شروع میشود ممکن است دارای آزمون و خطا باشد چون در سال اول تاکید بر تولیدات خود بنیاد بود و در سال دوم رویکرد این بود که از استانها هم دعوت کنیم بنا به همین دلایل هنرمندان ما هنوز گرای کاملی از جشنواره ندارند.

وی با بیان اینکه ممکن است بعضی از استانها در حوزه فیلم آثار بیشتری را به جشنواره ارسال کنند ولی در حوزه هنرهای تجسمی یک اثر بفرستند, افزود: هنر زبان بسیار نافذ و ذینفوذی دارد که شما میتوانید با یک بیت شعر حرفی را بزنید که یک سخنران در ۱۰۰ ساعت سخنرانی نمیتواند.

مدیر هنری و سینمایی حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان تصریح کرد: در دو سال گذشته با وجود شایستگیهای جوانان و نوجوانان ما استانهای دیگر بهتر ظاهر شدند.

خبر جدید  امام جمعه زنجان: برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی منجر به دلگرمی مردم می‌شود

وی با بیان اینکه در عرصه تولیدات سینمایی در طول سال نگاه ما به شهرستانها بیشتر از استان نباشد کمتر نیست, افزود: در سال ۹۵ و ۹۶ دو تئاتر صحنهای در شهرستان خرمدره داشتیم که کانال کمیل و خاک سبز از آن جمله است.

بیات ادامه داد: در سال ۹۷ ما توانستیم کارگروه ۲۰ روز کارگردانی تئاتر را در شهرستان ابهر برگزار کنیم که نگاهمان به سمت آموزش برود.

وی افزود: شعار ما تثبیت گفتمان امام(ره) باهدف تقویت نیروهای هم تراز برای انقلاب است که امیدواریم زیرساختها فراهم شود تا حمایت ما از حداقل به حداکثر برسد.

مدیر هنری و سینمایی حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه الان سیاست سازمان هنری به این سمت است که اگر فیلم نامه و کارگردان خوب باشند کار به مرحله کار شناسی میرسد، افزود: در این صورت حمایت مادی اثر از ۷۰ درصد تا ۱۰۰ درصد شروع میشود تا در هر استان صدها عکاس، کارگردان، نقاش و خوشنویس را برای دفاع مقدس تربیت کنیم چون حضرت امام(ره ) فرمودند جنگ ما یک گنج تمام ناشدنی است.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان دانشگاه هنر و دانشکده هنری وجود ندارد, افزود: ما نمیتوانیم از پایان نامههای ارشد و رسالههای دکترای پیرامون هنر و سینمای دفاع مقدس حمایت کنیم زیرا لازمه آن ایجاد این شاخه هنری در دانشگاها است که باید هیئت علمی مرتبط وجود داشته باشد.

بیات با بیان اینکه انقلاب با اتحاد و یک رنگی مردم شکل گرفت, افزود: اگر بین هنرمندان ما آن اتحاد، همگرایی و هم فکری شکل بگیرد مطمئنم زنجان نه امسال بلکه در جشنوارههای آتی نیز کمتر از رتبه اول نخواهد آورد.

خبر جدید  زنجان| مانور ضربتی جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز برق در خدابنده

وی به دفاع از مقدسات تأکیدکرد و گفت: انسان برای دفاع از مقدسات که برگرفته از دفاع مقدس است باید ابتدا خود را بشناسد تا بداند تکلیفاش در مقابل خودش و جامعه چیست.

مدیر هنری و سینمایی حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان افزود: ایثار به هم نوع که در وجود هر انسانی ریشه دارد یک نوع دفاع از مقدسات است که اگر این فطرت را تقویت کنیم و نگاه ما به ارزشهایمان درست باشد مطمئنا جوانان ما در ذهن خود این باور را دارند که فلسفه ایثار فقط در دفاع از مقدسات خلاصه نمیشود و همانندش را در جریان کمک به سیل زدگان دیدیم.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار جوان و نوجوان زنجانی جوانی خود را فدا کردند, افزود: شهدا همان پهلوانانی هستند که پای درس عاشورا نشستند که اگر سیره علوی و فاطمی به همراه صیانت از بیتالمال در ذهن ما شکل بگیرد و در جامعه ما جا بیفتد مطمئن باشید دفاع از مقدسات در وجود همه هست.

بیات خاطرنشان کرد: باید حس فطرت پاک و دفاع از مقدسات توسط رسانههای جمعی تقویت شود تا از موازی کاری پرهیز شده و اتاق فکرمنسجم شکل گرفته و مخاطب شناسی صورت بگیرد و برنامهها پالایش شوند.

انتهای پیام/ش


منبع :: ثبت ۱۹ اثر از استان زنجان برای ارسال به جشنواره ملی فانوس

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب