13:23:53 - شنبه 20 اکتبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دادن اوراق خزانه به بخش سلامت منطقی نیست/ اعتبار نقدی می خواهیم
قزوین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: تخصیص بودجه به بخش سلامت در قالب اوراق خزانه جوابگو نیست و حتما باید اعتبارات به صورت نقدی باشد تا خرید دارو و خدمات دچار وقفه نشود.
دادن اوراق خزانه به بخش سلامت منطقی نیست/ اعتبار نقدی می خواهیم

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت هفته سلامت روز شنبه همایشی با حضور علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین، منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قاسم بهرامی مدیرکل بیمه سلامت، بسحاقی رئیس هسته گزینش سازمان بیمه سلامت، مریم بیدخام مدیرکل اجتماعی استانداری، حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، جمعی از روسا و مدیران بیمارستانها، مراکز درمانی، موسسات طرف قرارداد، مدیران سازمانی بیمه گر، مدیران بخش های غیر دولتی و مسئولان دفاتر پیشخوان در استانداری قزوین برگزار شد.

منوچهر مهرام در این مراسم گفت: هزینه های درمانی در کشور بالاست اما گاهی نگران کردن مردم باعث می شود این هزینه ها بیشتر شود لذا باید روشهایی بکار گیریم تا مشکلات کمتر شود.

هزینه های درمانی را کاهش دهیم

وی اضافه کرد: گاهی نیازی به داروهای گران نیست و یا پزشکان بهتر است اقلام کمتری را تجویز کنند و یا از ارجاع بی مورد افراد به پزشکان جلوگیری کنیم تا هزینه مردم زیاد نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: خوشبختانه علیرغم همه مشکلات در استان تعامل بسیار خوبی بین بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی برقرار است و این همکاری موجب شده تا بتوانیم مشکلات را با سرعت بیشتری حل کنیم و خدمات دچار وقفه نشود.

مهرام یادآورشد:باید رویکرد درمانی هدفمند شود تا از تحمیل بار اضافی درمان به مردم و دولت جلوگیری شود زیرا اغلب مردم درآمد کمی دارند ونیازی به برخی کارهای گران نیست.

خبر جدید  اکنون نگاه دنیا به ایران، نگاهی عزت آمیز است

وی بیان کرد: باید فرهنگ سازی شود تا با همکاری مردم و کادر درمانی و متولیان امر بهداشت و درمان در کنار خدمات خوبی که داده می شود هیچ فعالیتی دچار وقفه نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهارداشت: ۴.۵ سال قبل طرح تحول سلامت آغاز شد که البته موافق و مخالف هم دارد اما بی تردید نقاط مثبت آن بیشتر است و با اجرای آن تحول بزرگی در حوزه سلامت رخ داده است.

وی بیان کرد: در اجرای طرح تحول سلامت آنچه رخ داد افزایش تعداد تخت های بیمارستانی در گام اول بود البته استاندارد تخت برای هر یک هزار نفر در کشور ۲.۶ تعریف شده و امروز این وضعیت الان ۱.۴ تخت است.

امکان دریافت خدمات درمانی ارزان را مهیا می کنیم

مهرام یادآورشد: با اجرای طرح تحول سلامت، بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی در الوند، الحاقی شهید رجایی، آغاز اجرای بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی در قزوین و پزشک مقیم برای جبران کمبودها عملیاتی شد.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت دنبال کاهش سزارین است و زایمان سنتی را تشویق می کند که در این میان خدمات موثری ارائه می کنیم تا هزینه های زایمان به نحو چشمگیری کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: مهمترین رویکرد ما این است که امکان دریافت خدمات ارزان قیمت برای همگان مهیا شود و در این مسیر به همکاری همه دست اندرکاران سلامت مردم در بخش دولتی و خصوصی نیازمندیم.

خبر جدید  انفجار گاز در واحد مسكوني در مراغه

وی اظهارداشت: ایجاد پرونده سلامت الکترونیک خیلی مهم است و اگر هر ایرانی یک پرونده پزشکی داشته باشد از تحمیل هزینه های اضافی جلوگیری شده و به توسعه سلامت کمک می کند.

مهرام بیان کرد: استاندارد سازی خدمات پزشکی در قالب طرح سلامت اجرا شد و با راه اندازی اورژانس هوایی در این بخش ۳۵۹ ماموریت اجرا شده و با انتقال ۴۳۹ مصدوم و بیمار اضطراری از مرگ و میرها جلوگیری شده است.

وی اظهارداشت: هر ماموریت هوایی به طور متوسط ۲۲ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد اما برای جان مردم اهمیت می دهیم و دولت حاضر است در بدترین شرایط هم برای سلامت مردم هزینه کند و آن را در اولویت قرار دهد.

مهرام گفت: انچه در طرح سلامت رخ داد بی نظیر بود و فایده آن برای مردم بیشتر از نقد آن است اما تلاش می کنیم این طرح با کمترین ایرادی همچنان تداوم یابد.

وی اضافه کرد: امسال طرح پرداخت به روز مطالبات بخش خصوصی در صدر کارهاست و آن را عملیاتی کرده ایم که کار ارزشمندی است.

تخصیص اوراق خزانه به بخش سلامت مشکل ساز است

مهرام گفت: تخصیص بودجه به بخش سلامت در قالب اوراق خزانه جوابگو نیست و حتما باید در بخش سلامت این اعتبارات به صورت نقدی باشد زیرا ما خرید دارو خدمات و مواد غذایی را به صورت نقدی تامین می کنیم لذا از نمایندگان مجلس انتظار داریم در این زمینه مساعدت کنند و پرداختها نقدی باشد.

خبر جدید  آسمان زنجان صاف دربعد ازظهر بارانی

وی افزود: طرح هدفمندی باید درست اجرا شود و در مسیر رفع بیماری مردم باشیم و در کمتر کشوری خدمات درمان رایگان به مردم داده می شودامادر ایران با همه مشکلاتی که دشمنان با تحریم ایجاد کرده اند رویکرد دولت تامین سلامت مردم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در مجلس و دولت باید به سلامت مردم اهمیت دهند و یارانه ها به سمت هدفمندی واقعی و جایی که فقرا و نیازمندان هستند هدایت شود.

مردم نگران نباشند/ خدمات درمانی را به نحو مطلوب ارائه می کنیم

وی اظهارداشت: با همه جنجالهایی که برخی دشمنان برای نگرانی و نارضایتی در مردم ایجاد می کنند اجازه نخواهیم داد مردم گرفتاری را احساس کنند و دشمن خوشحال شود.

مهرام بیان کرد: تحریم ها چیز جدیدی نیست و ۴۰ سال است که مردم این مشکلات را تحمل می کنند اما به لطف الهی ایستاده اند و از مشکلات عبور خواهند کرد و ما نیز تلاش می کنیم در عرصه سلامت مردم دچار هیچ مشکلی نشویم.

در ادامه از ۱۷ تن از پزشکان و فعالان عرصه سلامت استان تجلیل شد.

 

منبع خبر: خبرگزاری مهر

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب