10:45:08 - یکشنبه 11 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرونده فرهنگی شهر زنجان در اولویت ده‌گانه مجمع جهانی ICCN
عضو سازمان جهانی ICCN گفت: پرونده فرهنگی شهر زنجان در اولویت ده‌گانه مجمع جهانی ICCN قرار دارد.
پرونده فرهنگی شهر زنجان در اولویت ده‌گانه مجمع جهانی ICCN

شعار سال: اکبر کریمی در زنجان گفت: پرونده فرهنگی شهر زنجان با عنوان زنجان، پایتخت غزل معاصر ایران با محوریت و موضوعیت عاشقانه‌های زنده‌یاد حسین منزوی که با پیشنهاد و حمایت اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و توسط اینجانب تدوین و به دبیرخانه دو سالانه SPAIN-ICCN-UNESCO، ارسال شده بود، در فهرست اولویت‌های ده‌گانه مجمع جهانی ICCN قرار گرفته است.

عضو فهرست پژوهشگران یونسکو گفت: این مجمع جهانی که هر دو سال یک‌بار در یکی از شهر‌های عضو برگزار می‌شود، باید در ماه ژوئن ۲۰۲۰ همزمان با جشن بزرگ داناجو و با حضور اعضای مشترک ICCN-UNESCO در شهر گانگ نئونگ کره جنوبی برگزار می‌شد که به‌دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

خبر جدید  مشکل مردم روستا‌های اطراف سد ایالو حل شد

وی تصریح کرد: ICCN شبکه همکاری بین شهری برای محافظت، پاسداشت و معرفی میراث ناملموس بشری است که هر دو سال یک‌بار تحت عناوین تعیین شده با حضور شهر‌های مختلف عضو از کشور‌های متعدد و با شرکت اعضای مشترک ICCN-UNESCO تشکیل جلسه می‌دهد.

کریمی با تدوین و ارسال پرونده داستان‌ها، نقل‌ها و افسانه‌های آشیقی زنجان، شهر زنجان را در مجمع جهانی ایتالیا به عضویت ICCN درآورد و در سال ۲۰۱۷ با حضور در سمینار جهانی ICH در پکن به معرفی هنر آشیقی پرداخت.

خبر جدید  تحقق وحدت و امنیت با تکریم و پیگیری حقوق مردم

عضو فهرست پژوهشگران یونسکو افزود: انتخاب اشعار پرونده شهر فرهنگی زنجان، توسط آقایان علیرضا سلطانی و مصدق آقاجانلو و با رعایت استاندارد‌های مطابق با مجمع جهانی انجام پذیرفته و ترجمه اشعار منتخب بر عهده منوچهر نجفی به عنوان سرپرست گروه مترجمان بوده است.

بر اساس این گزارش، قرار است اشعار ترجمه شده به زبان انگلیسی، در قالب آلبوم (شعر و موسیقی) تولید و بعنوان نماد شهر فرهنگی زنجان به تمامی اعضای مشترک ICCN-UNESCO که در مجمع جهانی شرکت خواهند کرد، اهدا شود.

خبر جدید  انتقاد فرماندار سلطانیه از تخصیص بودجه کم به توسعه این شهرستان

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایبنا، تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۲۹۶۲۵۳، www.ibna.ir

.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب